Úvod Jaké jsou příznaky zvětšené nosní mandle?

Jaké jsou příznaky zvětšené nosní mandle?

Příznaky zvětšené nosní mandle lze pozorovat i doma. Jsou víceméně typické: 

  • Dýchání ústy. Dotyčný téměř výhradně dýchá ústy. U dětí si lze všimnout neustále pootevřených úst.
  • Noční chrápání. Dýchání je ztíženo, což se projevuje chrápáním při spánku.
  • Nedoslýchavost. Jedinec se neustále připtává, často na verbální projev nereaguje.
  • Huhňavost. Špatná artikulace je typická, výsledný efekt zní skutečně jako huhňání.
  • Chronická rýma a infekce středního ucha a dýchacích cest.
  • Pokašlávání (hlavně před spánkem), suchost či nepříjemný pocit v ústech.
  • Změna vzhledu v obličeji. Rýhy od nosu ke koutkům úst se vyplňují, vzhled (s otevřenými ústy a tupým výrazem) může připomínat duševně zaostalé.

Diskuse (23 komentářů)

Luis, (20. 03. 2011 18:03) Reagovat
Asi brzy zajdu k doktorovi a zeptám se na to mám tyto příznaky a potreboval bych je odstranit a co by to stálo kdyby mi nékdo poradil byl bych mooc rád děkuji. :roll:
dasa, (03. 04. 2012 20:33) Reagovat
jdeme po velikonocich na nosni mandli a zarazi me pristup doktoru ze pry mam prijet den pred operaci sepsat prijmove papiry a pote odjet domu a prijet mam s ditetem druhy den na zakrok!!!nepochopim jsem z vesnice nemocnici mame pres 30km daleko a oni na nas takto???takto nam setri penezenky a ted nove narizeni potrebuji podpis otce k operaci a jak to mam udelat otec neplati alimenty o dite nema zajem ale jeho posranej podpis si mam sehnat jsme fakt uz v prdeli kdyz nas takto buzeruji.....
BRONISLAVA, (12. 04. 2012 12:30) Reagovat
Paní Dášo,vůbec se vám nedivím. Taky nemchápu to s tím podpisem. Já ho zatím co to uzákonili nepotřebovala, ale taky nežiju s otcem svých dětí a nevím, kde bych ho hledala. Nevíte, jestli ten souhlas je třeba do 15 nebo do 18? Jednomu synovi je totiž 14 a druhému 16. Tak kdyby to bylo do 16, tak bych doufala, že se do té doby nic nestane...
dasa, (12. 04. 2012 15:35) Reagovat
:sad: pani Brono,dle vyjadreni nasi detske lekarky si mam podpis nechat od kohokoliv podepsat diky chytremu zakonu musime podvadet,takze klidne reknu bratrovi at me to podepise jelikoz byvaly alimenty neplati a o dceru nema zajem od malicka ale jeho podelany podpis mam mit jak smesne od tohoto statumam deti 7 a 12let
Ed.on.ka., (23. 07. 2012 11:24) Reagovat
Je to postavený na hlavu. Vůbec nevím, jak tohle mohl někdo vymyslet. Vždyť to není žádná výjimka, že dítě žije bez otce a získat jeho podpis není jednoduché. Fakt nechápu...
Klára, (07. 02. 2013 15:12) Reagovat
Já si myslím, že doktoři to tak berou, ať je to podepsané, ale nezkoumají, jestli to skutečně podepsal otec. Ségra by se také jen tak snadno bejvalýho nedohledala, kdyby se něco stalo s jejím synem. Nevím, jak někdo může vůbec takový zákon vytvořit.
Hanka, (08. 06. 2012 13:51) Reagovat
Můj synek pořád huhlá, až mám taky pocit, že to může být způsobené něčím jiným, než nějakou vadou řeči.
Tereza, (05. 10. 2012 10:42) Reagovat
Překvapilo mě tady v popisu, že to může být huhlavostí nebo chrápáním. Já myslela, že se to projevuje častějšími problémy v podobě angín atd. Znamená to, že když můj pětiletý syn trošku chrápe, že by se na něj měla doktorka podívat? Ale to by asi odhalila při běžné prohlídce,že? Trošku mě to znepokojuje.
Aneta, (12. 02. 2013 05:50) Reagovat
Opakující angíny a tento typ onemocnění souvisí s krčními mandlemi, ne nosními. S tím chrápáním...asi by se projevily další příznaky. Ne každý, kdo chrápe musí mít problémy s nosními mandlemi. To by ho mělo hodně lidí.:)
Kateřina, (05. 03. 2013 14:32) Reagovat
Když jsme u toho chrápání, docela mě překvapilo, že často souvisí s různými potížemi či dokonce nemocemi - např. apnea atd. Myslela jsem, že prostě někteří lidé chrápou bez příčiny, ale asi to tak úplně není. Manžel také docela chrápe, ale když jsem ho posílala na vyšetření, tak se akorát naštval.
Anna, (28. 03. 2013 07:40) Reagovat
Ale zase to neznamená, že každý, kdo chrápe má apneu, to by bylo zdravých hodně málo lidí. někdy je to jen tím, že člověk spí ve špatné poloze, nebo zkrátka má tak nastavené hlasivky a nejde s tím dělat nic jiného, než si pořídit kvalitní špunty do uší.
Sabina, (10. 05. 2013 06:21) Reagovat
Když o tom přemýšlím, tak mám velké štěstí že manžel nechrápe. Jinak bysme nemohli spát vedle sebe. Vadí mi i tikot hodin. Už dávno jsem je z ložnice odstranila a nahradila je digitálními hodinami. Na spaní potřebuju úplné ticho.
Eva, (20. 05. 2013 10:39) Reagovat
Můj manžel také. Vadí mi, že kvůli tomu třeba nemůžeme v létě mít v noci otevřené okno. Mě nevadí téměř nic. Dokud jsme spolu s manželem nebyly, tak jsem i usínala při rádiu a dokonce lépe než při tichu.
Tina, (10. 09. 2013 06:51) Reagovat
Ticho mě nevadí, u radia nebo televize bych taky neusnula, ale přísun čerstvého vzduchu mít musím - alespoň od jara do podzimu. Jinak se mi spí špatně. Dost se v noci převaluji a bývá mě horko...
petik, (06. 04. 2014 21:54) Reagovat
PROSIM O RADU. Dcera ma zvětšenou mandli 2-3 stupně. Vyšetřena ji byla, když mela rýmu a kašel. Na ORL nám doporučili odstraněni nosní mandle, ale rozhodnout se mám sama. Vůbec nevím, zda zákrok podstoupit. Stále vaham, co je lepší. Chtěla jsem zkusit léčbu homeopatiky nebo vyčkat, jestli se ji třeba časem nezmensi. Problémy: v zimě, když mela rýmu v noci chrapala, ted třeba delší dobu nechrape, dycha nosem a pusu me zavřenou. Jestli dycha prevazne nosem - pres den, nedokazu rict. Za loňský rok jsme asi 2x kapali do oušek otipax. Nehuhna, mluví krasne. Rymu mela tak 4x odhadem, nemá ji celorocne, spis v zimě. Letos poprvé mela kašel (od prosince), který se táhl asi 2m, ještě ted si zakasle. JE VHODNÉ ODSTRANĚNÍ NOSNI MANDLE?
tacuda, (26. 04. 2014 17:38) Reagovat
Posílám odkaz na diskusi,také jsem to řešila http://www.modrykonik.cz/forum/detske-nemoci-a-vysetreni/zvetsene-nosni-mandle-mate-zkusenost/?collapse=true&page=last&post=last ,tak třeba to pomůže.Držím palce
Magda, (02. 12. 2014 09:43) Reagovat
Děkuji za odkaz, také zrovna teď hledáme více informací o nosních mandlí a jestli je nutné je odstranit. Mimochodem i tu léčbu homeopatiky zvažujeme. Přátelé mají syna (dnes už velkého) a tomu mandle, i když se jednalo o krční, zachránily, a to mu je měli trhat kvůli často se opakujícím angínám.
Barbora, (02. 02. 2015 08:01) Reagovat
A jsme také bez nosních mandlí. Vše proběhlo bez problémů, tak snad už žádné komplikace nebudou. Někdy opravdu není jiná možnost, než se jich zbavit.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Nosní mandle.cz
Kontakty