Úvod Jak probíhá operativní odstranění nosní mandle?

Jak probíhá operativní odstranění nosní mandle?

Odstranění nosní mandle má několik alternativ.

  • Chirurgické odstranění, které se provádí v celkové anestezii. Pacient je uspán, poté se mu po odkrytí měkkého patra odstraní nadbytečná část lymfatické tkáně ( zbytnělá nosní mandle).
  • Odstranění v částečné (místní) anestezii. Probíhá téměř shodně, je vhodné pro ty, kteří z nějakého důvodu nemohou podstoupit celkovou anestezii.
  • Laserové odstranění. Modernější přístup radikální léčby, u kterého pacient tolik nekrvácí.

Způsob odstranění nosní mandle navrhne lékař, a to podle celkové anamnézy pacienta.

Co následuje po operaci nosní mandle?

Po operativním odstranění nosní mandle se zdravotnický personál zaměřuje především na zklidnění podrážděného místa, na omezení či zastavení krvácení (tamponáží). Pacient po probuzení z anestezie odpočívá, po nějaké době může pít, později i jíst kašovitou nedráždivou a ne příliš horkou stravu. Doporučuje se spíš studené, které pomáhá omezit krvácivost. Po krátké hospitalizaci (den či dva) je pacient propuštěn do domácí péče, kde musí nadále dodržovat určitá opatření a případnou léčbu nosními kapkami.


Diskuse (19 komentářů)

Renda, (25. 05. 2013 10:38) Reagovat
Chci se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s trháním krčních i nosních mandlí naráz. Podotýkám, že je mi 35. Mám jít, ale nechce se mi do toho.
Háňa, (06. 06. 2013 10:48) Reagovat
Dobrý den.Malýmu (4,5)trhali nosní mandle.V pondělí jsme nastoupili a ve středu jeli domů.Operace trvala necelou půlhodinu.Uvidíme co nám řeknou v pondělí na kontrole.
Helena, (27. 05. 2014 18:20) Reagovat
To se máte,že to máte za sebou, Našeho mladého to čeká ted v pondělí 2.6..Je mu 7
Lenka, (03. 04. 2014 08:15) Reagovat
Ahoj, máte někdo zkušenosti s odstraněním nosních a zmenčením krčních mandlí plazmou v Plzni? Našla jsem nějaké recenze na pana dr. Pavelce, ale jsou několik let staré. Děkuji za info.
Katka, (20. 06. 2014 10:47) Reagovat
Je mozne nechat si při odstranovani mandle udelat autovakcínu pokud by se odstraňovala laserem?
Karel, (29. 12. 2015 14:58) Reagovat
Zajímalo by mě podle čeho se přesně lékaři rozhodují, když zvažují trhání mandlí. Myslím teď, co se týče zvoleného postupu. Logicky bych si myslel, že když ta metoda laserem je šetrnější, že se tak bude dělat vždy, nebo jaké jsou důvody, že se k ní nepřistoupí?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Nosní mandle.cz
Kontakty